Informații

Data: 21 Iulie 2019, 09:00 Duminică
Preț: 300 lei

Descriere

Pe 21 iulie, pe stadionul Real Succes din Chișinău va avea loc Bătălia Portarilor Moldova, ediția IX
Marea provocare între portarii din Moldova
Două porți, doi portari, o minge, un arbitru… un singur învingător!

Regulamentul turneului:

Turneul va fi împărțit în 4 categorii de vârstă: 10-11 ani; 12-13 ani ,14-17 ani si 18 + ani;Se joaca la 2 porti pe un câmp cu dimensiunia de 21m .
Fiecare portar se va duela minim de 3 ori.

Pentru fiecare categorie de vârstă se va organiza un sistem de grupe online (cite 4 portari in grupa).
Numai 1 si 2 loc din grupa se califica mai departe.
Numărul grupelor și al portarilor se va stabili în funcție de numărul de participanți. După grupe, se va organiza sistem eliminatoriu (ai pierdut ai plecat) până în finală.
În cazul în care doi jucători, care se bat pentru 1 loc din grupa, sunt la egalitate de puncte , se va lua în considerare meciul direct.
Terenul va avea 21 m lungime.Fiecare portar va avea zona de atac si de aparare, la o distanță de aproximativ 5.5 metri.Portarii vor putea trage la poartă (cu piciorul, sa arunce cu mâna, din voleu etc.), cu condiția să nu depășească linia careul propriu.
Durata meciului 3 min.
Fiecare portar va trage pe rand, daca mingea este respinsa de portarul advers sau din bara, inapoi in propriul careu in aceasta situatie, acelasi portar va șuta de doua ori.
Portarul care înscrie cele mai multe goluri la finalul timpului regulamentar câștigă. În caz de egalitate, se joaca pina la primul gol.
Finala se va desfasura din 3 meciuri a cite 2 min fiecare cu o pauza intre ele de un minut. Cel ce va invinge de doua(2) ori din trei(3) meciuri va fi considerat invingator.